Často kladené otázky

Je to proces, ktorým laser vyryje fotografie alebo texty do vášho krištáľu. Po nastavení laseru na sklo a jeho spustení je energia lúča taká intenzívna, že sa jeho štruktúra mení a vytvára tým obraz z tisícov malých bodiek.

Prímame väčšiu časť fotografií, ale pri niektorých situáciach zákazník pošle fotografiu, ktorá nespĺňa normy pixlov a v takomto prípade zákazníka kontaktujeme a požadujeme náhradnú fotografiu. Pre najlepší výsledok sa treba vyhnúť fotografiám, ktoré sú rozmazané, tmavé alebo príliš znehodnotené vekom. Najvhodnejšie je poslať fotografie, ktoré majú minimálne 1MB a nie sú už sťahované zo sociálnych sieti ako je FB alebo Instagram, ale sú priamo z vášho mobilného zariadenia v riadnej kvalite. Facebook a Instagram enormne znižuje kvalitu vašich fotiek a konvertuje ich do úplne malých pixlov.

Áno, naši kvalifikovaní dizajnéri pracujú s najnovšou technológiou na konverziu fotografií. Vaše obrázky premodelujú z 2D prevedenia  do 3Dimenzionálnej podoby. Stačí iba nahrať svoju fotografiu na našej webovej stránke www.gravirovaniefotiek.sk  a my vám vytvoríme jedinečný darček.

Áno vieme vytvoriť aj 3D z fotografie psíka, mačky alebo rôznych zvieratiek/objektov.

Samozrejme, stačí nahrať logo v čo najlepšej kvalite na našej stránke a naši grafici ho vymodelujú a vygravírujú do vami zvoleného skla . V pár prípadoch sa ale môže stať, že vaše logo bude príliš komplexné alebo zliate a v takom prípade sa dá zrealizovať iba ako 2D. Pokiaľ si nie ste istý kvalitou, alebo logom neváhajte nás kontaktovať na našom emaily info@gravirovaniefotiek.sk

Vyberte si tvar skla do ktorého budeme gravírovať vašu fotografiu a v políčku „Nahrať fotografiu/Vybrať súbor“ sa otvorí okno, ktoré vám umožní vybrať si fotografiu vo vašom zariadení. Čím vyššej kvality nám pošlete fotku, tým bude Vaša fotografia v krištáľovom skle vyzerať krajšie. Najvhodnejšie sú fotografie priamo z vášho telefónu, alebo fotoaparátu, ktoré majú minimálne 1Mb. Neodporúčame posielať fotografie stiahnuté z Facebooku alebo instagramu, keďže Facebook výrazne znižuje kvalitu fotky. Pre nahratie fotografie je maximálny limit veľkosti 15 MB.

Pokiaľ sa nedarí nahrať vašu fotografiu na našej webovej stránke, pošlite nám ju na náš email info@gravirovaniefotiek.sk aj s vašim telefónnym číslom a náš grafik vás bude kontaktovať.

Pri 2D prevedení je to individuálne, pokiaľ si zákazník praje pozadie odstrániť, naši grafici tak urobia, pokiaľ sa zákazník nezmieni, grafik vždy zváži či sa pozadie ponechá alebo odstráni.

Pri 3D prevedení sa pozadie vždy odstraňuje.

Odporúčaný počet osôb do každého krištáľu bol navrhnutý našimi technikmi tak, aby pri malých, stredných a veľkých sklách nemohol byť počet osôb príliš preplnený, viac ako je odporúčané, aby to negatívne neovplyvnilo pixle, zaostrenie, jas a detail obrázka. V malých sklách by zapríčinilo veľa osôb prílišné zozumovanie a zanikol by detail tváre.

Prímame väčšiu časť fotografií, ale pri niektorých situáciach zákazník pošle fotografiu, ktorá nespĺňa normy pixlov a v takomto prípade zákazníka kontaktujeme a požadujeme náhradnú fotografiu. Pre najlepší výsledok sa treba vyhnúť fotografiám, ktoré sú rozmazané, tmavé alebo príliš znehodnotené vekom. Najvhodnejšie je poslať fotografie, ktoré majú minimálne 1MB a nie sú už sťahované zo sociálnych sieti ako je FB alebo Instagram, ale sú priamo z vášho mobilného zariadenia v riadnej kvalite. Facebook a Instagram enormne znižuje kvalitu fotiek a konvertuje ich do úplne malých pixlov.

Nie. Vizualizácie nerobíme, nakoľko sa naši dizajnéri snažia čo najlepšie vymodelovať z fotografie presnú kópiu do 3D prevedenia a vygravírovať ju do krištáľu. Vždy platí pravidlo, pokiaľ pošlete fotografiu v poriadnej kvalite finálny výsledok v skle bude zaručene dosiahnutý.