Často kladené otázky

Ako sa gravíruju fotografie do krištáľu?

Je to proces, ktorým laser vyryje fotografie alebo texty do vášho krištáľu. Po nastavení laseru na sklo a jeho spustení je energia lúča taká intenzívna, že sa jeho štruktúra mení a vytvára tým obraz z tisícov malých bodiek.

Akú kvalitu fotografie potrebujem pre najlepší výsledok v krištály?

Prímame väčšiu časť fotografií, ale pri niektorých situáciach zákazník pošle fotografiu, ktorá nespĺňa normy pixlov a v takomto prípade zákazníka kontaktujeme a požadujeme náhradnú fotografiu. Pre najlepší výsledok sa treba vyhnúť fotografiám, ktoré sú rozmazané, tmavé alebo príliš znehodnotené vekom. Najvhodnejšie je poslať fotografie, ktoré majú minimálne 1MB a nie sú už sťahované zo sociálnych sieti ako je FB alebo Instagram, ale sú priamo z vášho mobilného zariadenia v riadnej kvalite. Facebook a Instagram enormne znižuje kvalitu vašich fotiek a konvertuje ich do úplne malých pixlov.

Viete premeniť 2D fotografiu do 3D prevedenia?

Áno, naši kvalifikovaní dizajnéri pracujú s najnovšou technológiou na konverziu fotografií. Vaše obrázky premodelujú z 2D prevedenia  do 3Dimenzionálnej podoby. Stačí iba nahrať svoju fotografiu na našej webovej stránke www.gravirovaniefotiek.sk  a my vám vytvoríme jedinečný darček.

Dá sa vygravírovať do 3D prevedenia aj domáci miláčik alebo objekt ako napríklad motorka, auto, a podobne?

Áno vieme vytvoriť aj 3D z fotografie psíka, mačky alebo rôznych zvieratiek/objektov.

Viete vytvoriť do 3D aj logo našej firmy?

Samozrejme, stačí nahrať logo v čo najlepšej kvalite na našej stránke a naši grafici ho vymodelujú a vygravírujú do vami zvoleného skla . V pár prípadoch sa ale môže stať, že vaše logo bude príliš komplexné alebo zliate a v takom prípade sa dá zrealizovať iba ako 2D. Pokiaľ si nie ste istý kvalitou, alebo logom neváhajte nás kontaktovať na našom emaily info@gravirovaniefotiek.sk

Ako nahrať fotografiu, ktorú chcem v krištály?

Vyberte si tvar skla do ktorého budeme gravírovať vašu fotografiu a v políčku „Nahrať fotografiu/Vybrať súbor“ sa otvorí okno, ktoré vám umožní vybrať si fotografiu vo vašom zariadení. Čím vyššej kvality nám pošlete fotku, tým bude Vaša fotografia v krištáľovom skle vyzerať krajšie. Najvhodnejšie sú fotografie priamo z vášho telefónu, alebo fotoaparátu, ktoré majú minimálne 1Mb. Neodporúčame posielať fotografie stiahnuté z Facebooku alebo instagramu, keďže Facebook výrazne znižuje kvalitu fotky. Pre nahratie fotografie je maximálny limit veľkosti 15 MB.

Nedá sa vám nahrať vaša fotografia?

Pokiaľ sa nedarí nahrať vašu fotografiu na našej webovej stránke, pošlite nám ju na náš email info@gravirovaniefotiek.sk aj s vašim telefónnym číslom a náš grafik vás bude kontaktovať.

Bude pozadie, ktoré je na mojej fotografii vygravírované v skle?

Pri 2D prevedení je to individuálne, pokiaľ si zákazník praje pozadie odstrániť, naši grafici tak urobia, pokiaľ sa zákazník nezmieni, grafik vždy zváži či sa pozadie ponechá alebo odstráni.

Pri 3D prevedení sa pozadie vždy odstraňuje.

Dá sa pridať do skla viac osôb ako je pri jednotlivom tvare a veľkosti odporúčané?

Odporúčaný počet osôb do každého krištáľu bol navrhnutý našimi technikmi tak, aby pri malých, stredných a veľkých sklách nemohol byť počet osôb príliš preplnený, viac ako je odporúčané, aby to negatívne neovplyvnilo pixle, zaostrenie, jas a detail obrázka. V malých sklách by zapríčinilo veľa osôb prílišné zozumovanie a zanikol by detail tváre.

Akú kvalitu fotografie potrebujem pre najlepší výsledok v krištály?

Prímame väčšiu časť fotografií, ale pri niektorých situáciach zákazník pošle fotografiu, ktorá nespĺňa normy pixlov a v takomto prípade zákazníka kontaktujeme a požadujeme náhradnú fotografiu. Pre najlepší výsledok sa treba vyhnúť fotografiám, ktoré sú rozmazané, tmavé alebo príliš znehodnotené vekom. Najvhodnejšie je poslať fotografie, ktoré majú minimálne 1MB a nie sú už sťahované zo sociálnych sieti ako je FB alebo Instagram, ale sú priamo z vášho mobilného zariadenia v riadnej kvalite. Facebook a Instagram enormne znižuje kvalitu fotiek a konvertuje ich do úplne malých pixlov.

Môžem vidieť náhľad, ako bude vyzerať vizualizácia mojej fotografie?

Nie. Vizualizácie nerobíme, nakoľko sa naši dizajnéri snažia čo najlepšie vymodelovať z fotografie presnú kópiu do 3D prevedenia a vygravírovať ju do krištáľu. Vždy platí pravidlo, pokiaľ pošlete fotografiu v poriadnej kvalite finálny výsledok v skle bude zaručene dosiahnutý.